+48 500 155 583 naraznadwa@hotmail.com

O nas

Na Raz Na Dwa istnieje od października 2017 roku. To młoda i rozwijająca się inicjatywa propagująca umuzykalnianie niemowląt i młodszych dzieci w zgodzie z ich naturalnym rozwojem i w poszanowaniu ich indywidualności, potrzeby osobistej ekspresji i wolności. Jako jedyni specjalizujemy się w kształceniu muzycznym najmłodszych dzieci, a nawet tych, które pozostają jeszcze w łonie mamy. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi. Wykorzystujemy sprawdzone i doceniane na całym świecie metody edukowania muzycznego dzieci.

Autorski program zajęć umuzykalniających Na Raz Na Dwa

Fundamentami umuzykalniania małych dzieci są śpiew i zabawa – na tych dwóch filarach oparty jest autorski program zajęć umuzykalniających Na Raz Na Dwa. W zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności muzycznych – takich jak śpiewanie, granie na instrumentach, słuchanie, ruch przy muzyce, tworzenie – pomagają rekwizyty: kolorowe chusty, balony, wstążki, piórka, bańki, pacynki, chusta animacyjna. Starannie dobrany repertuar wspomaga rozwój zdolności oraz wprowadza dzieci w świat Muzyki.

Dlaczego zajęcia Na Raz Na Dwa są wyjątkowe?

Zajęcia Na Raz Na Dwa wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, uwrażliwiając je na bodźce dźwiękowe. Podstawowym celem zajęć jest „zanurzenie” dziecka w świat Muzyki i sprawienie, aby obcowanie z nią stało się codzienną przyjemnością. Zwracamy szczególną uwagę na indywidualną gotowość do aktywności muzycznej i ekspresji.

Dlaczego warto inwestować w rozwój muzyczny dziecka?

Aby dziecko było gotowe podjąć formalne (szkoła muzyczna) lub nieformalne (lekcje indywidualne, ogniska muzyczne) kształcenie muzyczne, powinno najpierw „zaprzyjaźnić się” z muzyką. Temu właśnie służy trzyetapowy program edukacji muzycznej stworzony dla dzieci i ich rodziców w Na Raz Na Dwa. Dzięki rozumieniu języka muzycznego, znajomości pojęć i nazw, ale przede wszystkim dzięki bogatemu doświadczaniu zjawisk muzycznych, dzieci nie czują się zagubione i niepewne, a czerpią radość i przyjemność z obcowania ze sztuką muzyczną.

Jakie korzyści płyną z umuzykalniania dzieci?

 • stymulowanie pracy mózgu i poprawa pamięci,
 • zdolność analizy,
 • podzielność uwagi,
 • koordynacja ruchowa i orientacja przestrzenna,
 • zdolności manualne i spostrzegawczość,
 • wspomaganie mowy i poprawa dykcji,
 • wspomaganie koncentracji,
 • budowanie relacji i funkcjonowanie
  w grupie,
 • rozwijanie wyobraźni i kreatywności,
 • budowanie poczucia własnej wartości.